Skip to main content

Program

Randers Yogafestival 2019

Download det samlede program her

Lørdag den 31. august

Tid

Remisen

Tid

Glassalen

Månesalen

Solsalen

08:30-09:00

Fælles velkomst, bestyrelsen & Micchelle Jacobsen  

    

09:00-10:15

Pia Høyer

Kundalini Yoga

09:30-10:30

Irrene Wilsten

Dynamisk meditation

Maria Elstrøm Jensen

Bevidsthed i bevægelse

Randi Sesse Kjær

BodyBALANCEmind

10:45-12:00

Mette Maj Krag

Traditionel Tantra Yoga

11:00-12:00

Bodil Hessellund

Mindfulness – let og ligetil

Jacob Aremark

Mudra/bandha  

Patricia Ryan

Varmt & opløftende vinyasa

12:00-13:00

Frokost

Frokost

Frokost

Frokost

Frokost

13:00-14:15

Heart of Devotion

13:00-14:15

   

14:30-15:45

Pia Due

Yoga: Fordybelse & nærvær

14:45-15:45

Mette Maj Krag

Yogafilosofi

Anni Cedergren

Meditativ Hatha Yoga

Mette Lyngholm

Bliv klogere på Pilates

16:15-17:30

Anne Lindhard

GROOVE Mindful Dans

16:15-17:15

Hening Wilsten

Pranayama

Irrene Wilsten

Yin Yoga

Nicolaj Holme

Hensyntagen yoga

Søndag den 1. september

Tid

Remisen

 

Glassalen

Månesalen

Solsalen

Randers Sejlklub

09:00-10:15

Tine Kotze

Jivamukti Yoga

09:30-10:30

Louise Djernes

Yoga forkælelse på 1. klasse

Micchelle Jacobsen

Rise in Love Yoga

Bethina Meineche

Soft & Still

kl. 10-10:45 Winnie Herlevsen

SUP-Yoga

10:45-12:00

Louise Djernes

Leg med alignments i en aktiv praksis

11:00-12:00

 

Arenze Fischer

Blid Hatha & Yoga Nidra

Anita Laugesen

Chakrayoga

kl.11-11:45 Winnie Herlevsen

SUP-Yoga

12:00-13:00

Frokost

Frokost

Frokost

Frokost

Frokost

Frokost

13:00-14:15

Arenze Fischer

Yoga og Myter

13:00-14:00

Talk-

Introduktion til månefaser og intentionssætning

Lisa Errebo

Strala Yoga

Vivi Hansen

Bliv klogere på Pilates

kl. 13-13:45 Winnie Herlevsen

SUP-Yoga

14:30-15:30

Fælles Gongbad

Lisa Errebo

     

Download det samlede program her

Randers Yogafestival 2019 Program

Din browser understøtter ikke embeddet PDF. Klik her for at downloade PDF filen
Alternativ oversigt over de enkelte dage, følg nedenstående links.

Fredag d. 31. august

Master classes før festival

Lørdag d. 31. august

Selvstændig Begivenhed - koncert ( kræver kun selvstændig billet hvis man ikke har billet til festival ).
Øvrige festival Begivenheder

Søndag den 1. september

Begivenheder